AC ONAYLI YAŞAM-ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

Yeni -36% AC ONAYLI YAŞAM-ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

Açıklama

Eğitimin Amacı

Profesyonel Yaşam-Öğrenci Koçluğu Sertifika Programının amacı, koçluk hizmeti alan bireylerin çalışmalarında koçluk tekniklerini uygulayabilmelerini sağlamaktır. Koç öğrendiği yöntemlerle, bireyin özgüvenin artmasını, problemleri çözme yeteneğinin gelişmesini, nasıl öğreneceğinin farkına vararak bunu hayatına aktarmasını sağlayabilecektir.

Ülkemizde de MYK tarafından standartları belirlenmiş bir meslek olarak kabul edilmiş olan koçluk, ülkemizde her geçen gün biraz daha talep görmektedir. Bu mesleği yapabilmek için koçluk meslek standartlarının yer aldığı bir eğitime tabii olmakla birlikte ulusal/uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikaya sahip olmak gerekmektedir.

Koçluk eğitimlerimiz MYK standartlarıyla birlikte, İngiltere merkezli olan AC (Association for Coaching) tarafından ACCT olarak (Accredited Certificate in Coach Training ) akredite edilmiştir. Eğitimlerimiz ACCT eğitmenler, psikologlar, aile danışmanları tarafından verilmektedir.

Meslek Tanımı (MYK Meslek Tanımı)

Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir.

Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.

İstihdam Olanakları

Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

 • Koçluk ve Eğitim Merkezlerinde
 • Danışmanlık Merkezlerinde
 • Etüt Merkezlerinde
 • Halk Eğitim Merkezlerinde çalışabilirler.

 

Eğitim Süresi ve Şekli

 

Eğitim Süresi: 60 saat sınıf içi yüzyüze eğitim

10 Saat Uygulama Atölye Çalışması

10 Saat  Koçluk Uygulama Görüşmelerinin Raporlanması 

50 Saatlik araştırma ve ev ödevleri.

Mentörlük (1-2 saat)

TOPLAM: 130 Saat

 

Yaşam-Öğrenci Koçluğu eğitimi 6 günlük bir örgün eğitimle birlikte sonrasındaki atölye çalışmaları, mentörlük ve self study çalışmalarla birlikte ortalama 2 aylık bir süreci kapsamaktadır.

 

Eğitim sürecinizi tamamladıktan sonra koçluk becerilerinizi geliştirebilmeniz için Ankara ve duyurulan illerde düzenlenen uygulama günlerine 3 ay boyunca ücretsiz olarak katılıp ücretsiz bire bir mentörlük hizmeti alabilirsiniz. Araştırma ve ev ödevlerinin raporlanması ile  akabinde 22 saatlik* koçluk uygulamasını tamamlayan kişilere “AC (Association for Coaching) Koçluk Birliğinden Akredite ACCT- Yaşam - Öğrenci Koçluğu Sertifikası verilmektedir.

 

 22 saatlik koçluk uygulaması aşağıdakileri içerir – 10 Saat Uygulama Atölye Çalışması  – 2 saatlik mentörlük  – 10 Saat  Koçluk Uygulama Görüşmelerinin Raporlanması

Ayrıca isteyen kursiyerlere ücret ilavesi ile Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Onaylı Profesyonel Yaşam - Öğrenci Koçluğu Sertifikası verilecektir.

 

Kimler Katılabilir?

 • Koçluk hizmeti vermek isteyenler,
 • Yaşamlarının farklı alanlarını keşfetmek isteyenler,
 • Hayatlarında kendisini gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyaç duyanlar,
 • Hayalleri ve hedefleri olanlar,
 • Yaşamlarının dizginlerini eline almak ve hedefleri doğrultusunda hızlı adımlar atmak isteyen kişiler bu eğitimi alabilir.
 • Bireylerle iletişimini güçlendirmek isteyenler,
 • Eğitimciler, özel eğitmenler,
 • Kişisel gelişim konusunda farklılaşmak isteyen ve programa ilgi duyan herkes katılabilir.

Neden Biz ?

1.AkademiDuru olarak biz, Association For Coaching(AC) üyesi olup, uluslararası standartlarda ve etik değerlerde koçlar yetiştirmekteyiz.

2.AkademiDuru, uluslararası koçluk okullarının yöntem ve tekniklerinden ilham almış olmakla birlikte,  NLP, Pozitif psikoloji yöntemlerini sentezlemiş, yerel çözümler geliştirerek, lokal düzeyde Türkiye’ye özgü bireysel ve kurumsal ihtiyaçlar doğrultusunda etkili ve güçlü teknik ve yöntemleri uygulamaktadır.

3.Eğitimlerimiz, yukarıda yazılı olarak deglere edilmiş içerikte verilmektedir.

4.Eğitimlerimiz, 10.00-18.00 saatleri arasında öğle yemeği molası hariç günde 7 saat olarak gerçekleşir.

5.Kursiyerler eğitim boyunca interaktif olarak eğitime katılırlar.

6.Eğitim başlangıcından sonuna kadar pratik uygulamaya dayalı olarak gerçekleşir. Tüm kursiyerler koçluk seanslarını profesyonel bir koçtan izlerler, gözlemlerler, farkındalıklarını paylaşırlar. Daha sonra aktif olarak bu deneyimi kendileri yaşarlar.

7.Eğitim süresince tüm kursiyerler Koçluk şapkası altında koçluk yaparlar, eğitmen tarafından gözlemlenirler, geri bildirim alırlar.

8.Eğitim süresince tüm kursiyerler, gerek eğitmenden gerekse diğer kursiyer arkadaşlarından koçluk yöntemlerini içeren seans alırlar. Böylece kendi hedefleri ile ilgili aktif olarak çalışırlar, kendi kişisel gelişimlerine katkıda bulunurlar.

9.Koçluk okulumuzdan mezun olarak ayrılan kursiyerler, sahada aktif olarak koçluk yöntem ve tekniklerini uluslararası standarlarda uygulayabilir durumda olurlar.

10.Yaşam Koçluğu Sertifika Programını tamamlayan kursiyerler, 10 koçluk görüşmesini tamamlamak ve raporlamak suretiyle sertifikalarını alabilirler.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

SERTİFİKASYON SÜRECİ

 1. İnternetten kayıt ve ödeme sonrasında Uzaktan Eğitim sistemine giriş bilgileriniz verilir.

 2. Sisteme kayıt olduğunuz eğitim programıyla ilgili 30 gün içerisinde eğitim ve uygulama videolarını izlemelisiniz.

 3. Her eğitim videosu sonrasında kaynakları inceleyebilir ve okuyabilirsiniz.

 4. Tüm eğitim videoları bittikten sonra internet ortamında 25 soruluk sınava girebilirsiniz. Sınavdan en az 50 puan almalısınız.

 5. Bu süre içerisinde forum sayfasından veya düzenlenen uzaktan canlı derslere katılıp eğitmene soru sorabilir ve eksiklerinizi giderebilirsiniz.

 6. Sınavını başarıyla tamamlayanlara 1 ay içerisinde Üniversite onaylı sertifikaları ücretsiz kargo ile adreslerine gönderilir.

   

  Proje Gerektiren Eğitimler için : (Yaratıcı Drama, Zeka ve Dikkat Testleri vb.)

 7. Videolar ve sınav bittikten sonra bazı eğitimlerimiz  proje ödevi gerektirmektedir. Projenin nasıl hazırlanacağı eğitim sitesinde açıklanmaktadır. Projenizi yazıp yine eğitim gördüğünüz sayfadan sisteme yüklüyorsunuz. Bu uygulamadan sonra Üniversite onaylı sertifikanız 1 ay içerisinde adresinize gönderilir.

 8. Bazı eğitimlerimiz için Ankara genel merkezde ve internetten açıklanan farklı illerde workshop (uygulama günleri) düzenlenmektedir. Bu uygulama günlerini Etkinlik Takvimimiz'den takip edebilirsiniz.

 • Ürün Kodu: egitim-ac-yasam-ogrenci
 • Stok Durumu: 1
Başvuru Bitimine Kalan Süre :
 • 2.750,00₺
 • 1.750,00₺
 • Vergiler Hariç: 1.620,37₺