NLP Practitioner Sertifika Programı [Kocaeli Üniversitesi]

NLP Practitioner Sertifika Programı [Kocaeli Üniversitesi]

NLP PRACTITIONER SERTİFİKA PROGRAMI


Bu eğitim, Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (KOÜ-UZEM) işbirliği ile düzenlenmektedir.Eğitime Son Başvuru Tarihi : 18 Ocak 2019 Cuma  Saat 23:59


Eğitim Tarihleri : 19 Ocak  - 19 Şubat 2019 (30 gün)


Katılımcı Sayısı : 25 kişi


Eğitim Türü : Uzaktan Eğitim ile internet üzerinden video ders


Sınav Tarihi : Sınav Tarihi Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Duyurulacaktır.


Belgelendirme : Sertifika, Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi tarafından verilecektir.


Eğitimin Amacı


NLP Practitioner profesyonel NLP eğitiminin ilk ve temel aşamasıdır. NLP’nin felsefesi, bakış açısı, değişim modelleri ve tekniklerinin öğretildiği bir programdır.

NLP, yaşamınızı daha zengin hale getirmek için duygu ve düşüncelerinizi yeniden organize ederek olaylara, durumlara, zararlı yiyecek, bağımlı ilişkiler gibi yaşamın her alanına verdiğiniz anlamları değiştirerek sizi geliştirecek sonuçları almanıza yardımcı olacak bir yaşam sanatıdır.


NLP Practitioner Eğitiminin Kazanımları Nelerdir?


 • Beyninizi daha etkin kullanabilmeyi öğreneceksiniz,
 • Hayata ve olaylara bakış açınızı değiştirebileceksiniz,
 • İnsanlarla çok daha iyi iletişim kurabileceksiniz,
 • Yaşamınızdaki sorunları çok hızlı çözebileceksiniz,
 • İnsanları çok daha rahat ikna edebileceksiniz,
 • Geçmişe takılmadan geleceğinizi nasıl inşa edeceğinizi öğrenebileceksiniz,
 • İnsanlara NLP temelli danışmanlık hizmeti verebileceksiniz.


Eğitim Süresi ve Şekli


Eğitim,internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait  videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Uzaktan eğitim yöntemiyle verilen bu eğitim 60 saatlik örgün eğitime denk gelmektedir.  Uzaktan eğitimin desteklenmesi ve koç adayının becerilerini arttırmaya yönelik,  belirli zamanlarda Ankara merkez ofisimizde düzenli olarak  UG – Uygulama Günleri yapılmaktadır. Uygulama günlerine katılmak zorunlu olmayıp, tarihlerine Etkinlik Takvimi'nden ulaşabilirsiniz.

Kimler Katılabilir


Eğitime katılmak için ön koşul bulunmamaktadır. Eğitime dileyen herkes katılabilir ve sertifika sahibi olabilir.


Başvuru Tarihi


Eğitime son başvuru tarihi sitede geri sayım aracında "Başvuru Bitimine Kalan Süre” şeklinde gösterilmektedir. Bu süre bitmeden önce eğitime başvurulması gerekir.


Sınav


Kursiyerin, sertifikaya hak kazanabilmesi için eğitim sonunda yapılacak sınavdan  en az 50 puan alması gerekir. Sertifika sınavı yine internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır. Sınavda başarısız olan kursiyerlere ücretsiz sınav hakkı verilmektedir.  Kursiyer sınavını 30 gün içerisinde vermelidir. Sınav dönemi bittikten sonra kursiyerin sertifikası hazırlanır ve başvuru esnasında belirttiği adrese bir ay içerisinde kargo ile gönderilir.

Gönderilecek sertifika bir katılım belgesi değil, üniversite onaylı eğitim başarı sertifikasıdır.

Uygulama Günü


Sınavını başarıyla veren kursiyerler, Ankara genel merkezde 2 gün süren Uygulama çalışmasına katılarak, eğitmen eşliğinde NLP tekniklerini uygulayabilirler. Bu uygulamalara katılmak zorunlu olmayıp, kendini geliştirmek ve eğitmen ile birlikte uygulamalar yapmak için çok faydalıdır. Bu çalışma için ek bir ücret alınabilir. Konaklama, ulaşım ve öğle yemeği katılımcıya aittir. Güncel uygulama günleri için Etkinlik Takvimini ziyaret edebilirsiniz. Detaylı bilgi için eğitim danışmanımızdan bilgi alabilirsiniz.


Eğitim Satınalma ve Eğitime Başlama Süreci


Kursiyer, internet sitemizden başvurusunu ve ödemesini yapar (başvuru esnasında kredi kartı ile tek çekim veya anlaşmalı kartlar ile taksitle yapabilir. Ya da internet sitemizden başvurusunu yaptıktan sonra eğitim ödemesini banka havalesi, EFT ve ATM yöntemleriyle yapabilir)

Kursiyer başvuru ve ödemesini yaptıktan sonra "Başvurunuz Onaylanmıştır" başlıklı bir e-posta gönderilir.  Eğitim tarihleri, kullanıcı adı ve şifre ise kursiyerin cep telefonuna SMS mesajı ile eğitimin başladığı gün gönderilir Kursiyer uzaktan eğitim sistemi üzerinden eğitimini tamamlar ve sertifika sınavına girer. Ardından, sertifikası adresine kargo ile gönderilir. (Sertifikanın yanı sıra not döküm belgesi de belge gönderilir.)


Eğitim İçeriği


 • NLP Nedir?
 • NLP‘nin Tarihçesi,
 • NLP’de İletişim Modeli,
 • Disney Stratejisi,
 • Üçüncü Boyut,
 • Öğrenme Seviyeleri
 • Değişim Seviyeleri,
 • Uyum ve Eşleştirme,
 • Temsil Sistemleri,
 • Erişim İpuçları,
 • Çapa Atma teknikleri,
 • Alt Modaliteler,
 • Swish Tekniği,
 • Fobi Tekniği,
 • Değerler Çalışması,
 • Stratejiler,
 • Altı Adımda Yeniden Çerçeveleme,
 • Meta Model,
 • Milton Model,
 • Dil Kalıpları,
 • Yeniden Çerçeveleme,
 • Ve diğer modeller ve teknikler.

 

Örnek Ders Videosu


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

NLP Practitioner - Dilek Taşkıran


 

 

 

NLP Practitioner - Emre Kılıçaslan


 

 

 

NLP Practitioner - Gaye İzgiç


 

SERTİFİKASYON SÜRECİ

 1. İnternetten kayıt ve ödeme sonrasında Uzaktan Eğitim sistemine giriş bilgileriniz verilir.

 2. Sisteme kayıt olduğunuz eğitim programıyla ilgili 30 gün içerisinde eğitim ve uygulama videolarını izlemelisiniz.

 3. Her eğitim videosu sonrasında kaynakları inceleyebilir ve okuyabilirsiniz.

 4. Tüm eğitim videoları bittikten sonra internet ortamında 25 soruluk sınava girebilirsiniz. Sınavdan en az 50 puan almalısınız.

 5. Bu süre içerisinde forum sayfasından veya düzenlenen uzaktan canlı derslere katılıp eğitmene soru sorabilir ve eksiklerinizi giderebilirsiniz.

 6. Sınavını başarıyla tamamlayanlara 1 ay içerisinde Üniversite onaylı sertifikaları ücretsiz kargo ile adreslerine gönderilir.

   

  Proje Gerektiren Eğitimler için : (Yaratıcı Drama, Zeka ve Dikkat Testleri vb.)

 7. Videolar ve sınav bittikten sonra bazı eğitimlerimiz  proje ödevi gerektirmektedir. Projenin nasıl hazırlanacağı eğitim sitesinde açıklanmaktadır. Projenizi yazıp yine eğitim gördüğünüz sayfadan sisteme yüklüyorsunuz. Bu uygulamadan sonra Üniversite onaylı sertifikanız 1 ay içerisinde adresinize gönderilir.

 8. Bazı eğitimlerimiz için Ankara genel merkezde ve internetten açıklanan farklı illerde workshop (uygulama günleri) düzenlenmektedir. Bu uygulama günlerini Etkinlik Takvimimiz'den takip edebilirsiniz.

Tülay Çalışkan

Profesyonel Koç & Aile Danışmanı

 

İstanbul doğumludur. Lise sonrası, lisans eğitimine İşletme bölümünde başlamıştır. Ardından  İstanbul Üniversitesi Felsefe - Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etmiştir.

 

Profesyonel iş yaşamına İstanbul’da uluslararası kurumlarda 10 yılın üzerinde satınalma ve orta düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Gelişime ve insan davranışları üzerine ilgisi üzerine “kişisel gelişim sektörüne” geçiş yapmıştır. Kişisel gelişim alanında INLPTA – International NLP Trainers Association’dan NLP eğitimlerini alarak başlamıştır. Sonraki aşamada Chuck Kocher, Robert Smith ve Erl Morrell Stinson gibi dünyanın önde gelen eğitmenlerinden ileri seviyede NLP, Koçluk, Hipnoz, Quantum, leadership eğitimleri almıştır. Eğitmen Lisansını L.L.Academy’de tamamlamıştır.

 

Öğrenci Koçluğu ve Yaşam Koçluğu eğitimleri, aynı zamanda üyesi olduğu Association For Coaching (AC) tarafından akredite edilmiştir. ACCT (Accredited Certificate in Coach Training). Ayrıca Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak “Aile Danışmanı” ünvanını almıştır.

 

6 yılı aşkın süredir bireysel olarak öğrencilere ve yaşamlarında değişimi yakalamak isteyen kişilere koçluk ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Koçluk hizmeti verdiği öğrencilerin, öğrenme ve odaklanma sorunları üzerine araştırmalar yapmış ve beyin temelli öğrenme metodları konusunda THINK BUZAN-Inventors of Mind Mapping Türkiye’den Hafıza, Zihin Haritalama, Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimlerini almıştır.

 

Ayrıca gerçekleştirdiği koçluk eğitimleri ile sektöre yetkin koçlar kazandırmaktadır. Ankara'da ilk defa 2013 yılında Çankaya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen üniversite onaylı Öğrenci Danışmanlığı ve Öğrenci Koçluğu programlarında eğitmen olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) tarafından düzenlenen Koçluk Programları (Eğitim, Öğrenci, Yaşam), NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, Trainer, Hafıza Teknikleri, Zihin Haritaları, Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programları kendisi tarafından verilmiştir. Halen Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Koçluk Programlarında (Eğitim, Öğrenci, Yaşam) ,  Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programında eğitmen olarak görev almaktadır.

İngilizce Sertifika ne işe yarar ?

 

Eğer yurtdışında sertifikanızı kullanmak isterseniz, Türkçe sertifikayı yeminli tercümana ücret karşılığında tercüme ettirip, noter onaylı aslı gibidir yapmanız istenir ki bu işlemler çok daha masraflı olur. Bunun için dilerseniz eğitiminiz sonunda Türkçe sertifikanızın birebir İngilizce onaylı olanını da ilave ücret farkıyla alabilirsiniz.

 

Not: İngilizce Sertifika sadece eğitim sonunda alacağınız ilave belge içindir. Yoksa eğitim içeriği ve eğitim dili değişmiyor. Eğitim dilimiz Türkçe'dir.

 

İngilizce Sertifika Örneği

 

 • 1.500,00₺
 • Vergiler Hariç: 1.388,89₺

Mevcut Seçenekler:

WHATSAPP

Etiketler: Uzaktan Eğitim ile Üniversite onaylı NLP Practitioner Sertifika Programı