NLP Master Practitioner Sertifika Programı [Kocaeli Üniversitesi]

NLP Master Practitioner Sertifika Programı [Kocaeli Üniversitesi]

NLP Master Practitioner


Bu eğitim, Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) işbirliği ile düzenlenmektedir.
Eğitime Son Başvuru Tarihi : 18 Ocak 2019 Cuma  Saat 23:59


Eğitim Tarihleri : 19 Ocak  - 19 Mart 2019 (60 gün)


Katılımcı Sayısı : 25 kişi


Eğitim Türü : Uzaktan Eğitim ile internet üzerinden video ders


Sınav Tarihi : Sınav Tarihi Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Duyurulacaktır.


Belgelendirme : Sertifika, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi tarafından verilecektir.


 

Amaç

 

NLP Master Practitioner profesyonel NLP eğitiminin ikinci ve ileri düzey aşamasıdır. NLP'de uygulamada uzmanlık boyutuna geçilmesidir.

NLP, yaşamınızı daha zengin hale getirmek için duygu ve düşüncelerinizi yeniden organize ederek olaylara, durumlara, zararlı yiyecek, bağımlı ilişkiler gibi yaşamın her alanına verdiğiniz anlamları değiştirerek sizi geliştirecek sonuçları almanıza yardımcı olacak bir yaşam sanatıdır.

 

NLP Master Practitioner Eğitiminin Kazanımları Nelerdir?

 

 • Beyninizi daha etkin kullanabilmeyi öğreneceksiniz,
 • Hayata ve olaylara bakış açınızı değiştirebileceksiniz,
 • İnsanlarla çok daha iyi iletişim kurabileceksiniz,
 • Yaşamınızdaki sorunları çok hızlı çözebileceksiniz,
 • İnsanları çok daha rahat ikna edebileceksiniz,
 • Geçmişe takılmadan geleceğinizi nasıl inşa edeceğinizi öğrenebileceksiniz,
 • İnsanlara NLP temelli danışmanlık hizmeti verebileceksiniz.

 

Eğitim İçeriği

 

 • Bilinçdışı İletişim Becerileri
 • Kas Testi
 • Bakış Açısı Değişikliği – Sihirli Gözlük
 • Şüphe Giderme
 • İstekleri gerçeğe dönüştürme
 • İnanç Çalışmaları
 • İnançlarla Oynamak
 • Çekirdek İnanç Çalışması
 • Sınırlayıcı İnançları Çerçeveleme
 • Time-Line Terapi (Zaman Çizgisi Çalışmaları)
 • Zaman Çizgisi Çalışmaları
  1. Çoklu Zaman Çizgisi
  2. Paralel Zaman Çizgisi
 • NLP Alerji Terapi
 • Bağımlılıktan Kurtulma
 • Dil Kalıpları
 • NLP ile EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing)
 • EFT (Emotion Freedom Technical)
 • Görüntülerle Oynama
 • DHE (DESIGN HUMAN ENGINEERIN
 • STRATEJİLER
 • Tote Modeli
 • Stratejilerin Kategorileri
 • Stratejileri Ortaya Çıkartma
 • Yanlar Çalışması
 • Diğer teknik ve modeller…


 

Katılım Koşulları

 

NLP Master Practitioner sertifika programı, NLP eğitiminin ikinci ve kapsamlı aşamasıdır. Bu sertifika programına katılabilmek için öncelikle Üniversite onaylı NLP Practitioner sertifika programına katılmış olmanız gerekiyor.

 

NLP Practitioner Sertifika Programını inceleyin

 

Eğitim Süreci


Öncelikle uzaktan eğitim video ders olarak internet üzerinden eğitimi izliyorsunuz. Daha sonrasında 25 soruluk çoktan seçmeli test sınavından 50 puan ve üzerinde not almanız gerekiyor. Daha sonrasında genel merkez ANKARA'da belirlenecek 3 gün örgün sınıf içi ortamda uygulamalı eğitime katılmanız gerekiyor. Eğitim tarihleri katılımcılara SMS ile duyurulmaktadır.


Sertifikasyon Süreci

 

 1. İnternetten kayıt ve ödeme sonrasında Erzincan Üniversitesi Uzaktan Eğitim sistemine giriş bilgileriniz verilir.
 2. Sisteme kayıt olduğunuz eğitim programıyla ilgili 30 gün içerisinde eğitim ve uygulama videolarını izlemelisiniz.
 3. Her eğitim videosu sonrasında kaynakları inceleyebilir ve okuyabilirsiniz.
 4. Tüm eğitim videoları bittikten sonra internet ortamında 25 soruluk sınava girebilirsiniz. Sınavdan en az 50 puan almalısınız.
 5. Sınavını başarıyla bitirenler Merkez Ankara'da ve internetten duyurulan diğer illerde düzenlenecek 3 günlük örgün uygulamalı eğitime 6 ay içinde katılmaları ve uygulamaları başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Bu uygulamadan sonra Erzincan Üniversitesi onaylı sertifikanız 1 ay içerisinde adresinize gönderilir.
 6. Bu süre içerisinde her hafta düzenlenen uzaktan online canlı derslere katılıp eğitmene soru sorabilir ve eksiklerinizi giderebilirsiniz.
 7. Eğer uygulama çalışmasında yeterli görülmezseniz hazırlanıp uygulama çalışmasına bir daha katılmanız istenebilir. Ya da internetten sınavı veremezseniz sınava bir daha giriş hakkı verilir. Bu tekrar sınavlar için hiçbir ek ücret ödemezsiniz. Sadece süreciniz uzamış olur.


  Yorum Yap

  Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

  NLP Practitioner - Dilek Taşkıran


   

   

   

  NLP Practitioner - Emre Kılıçaslan


   

   

   

  NLP Practitioner - Gaye İzgiç


   

  SERTİFİKASYON SÜRECİ

  1. İnternetten kayıt ve ödeme sonrasında Uzaktan Eğitim sistemine giriş bilgileriniz verilir.

  2. Sisteme kayıt olduğunuz eğitim programıyla ilgili 30 gün içerisinde eğitim ve uygulama videolarını izlemelisiniz.

  3. Her eğitim videosu sonrasında kaynakları inceleyebilir ve okuyabilirsiniz.

  4. Tüm eğitim videoları bittikten sonra internet ortamında 25 soruluk sınava girebilirsiniz. Sınavdan en az 50 puan almalısınız.

  5. Bu süre içerisinde forum sayfasından veya düzenlenen uzaktan canlı derslere katılıp eğitmene soru sorabilir ve eksiklerinizi giderebilirsiniz.

  6. Sınavını başarıyla tamamlayanlara 1 ay içerisinde Üniversite onaylı sertifikaları ücretsiz kargo ile adreslerine gönderilir.

    

   Proje Gerektiren Eğitimler için : (Yaratıcı Drama, Zeka ve Dikkat Testleri vb.)

  7. Videolar ve sınav bittikten sonra bazı eğitimlerimiz  proje ödevi gerektirmektedir. Projenin nasıl hazırlanacağı eğitim sitesinde açıklanmaktadır. Projenizi yazıp yine eğitim gördüğünüz sayfadan sisteme yüklüyorsunuz. Bu uygulamadan sonra Üniversite onaylı sertifikanız 1 ay içerisinde adresinize gönderilir.

  8. Bazı eğitimlerimiz için Ankara genel merkezde ve internetten açıklanan farklı illerde workshop (uygulama günleri) düzenlenmektedir. Bu uygulama günlerini Etkinlik Takvimimiz'den takip edebilirsiniz.

  Tülay Çalışkan

  Profesyonel Koç & Aile Danışmanı

   

  İstanbul doğumludur. Lise sonrası, lisans eğitimine İşletme bölümünde başlamıştır. Ardından  İstanbul Üniversitesi Felsefe - Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etmiştir.

   

  Profesyonel iş yaşamına İstanbul’da uluslararası kurumlarda 10 yılın üzerinde satınalma ve orta düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Gelişime ve insan davranışları üzerine ilgisi üzerine “kişisel gelişim sektörüne” geçiş yapmıştır. Kişisel gelişim alanında INLPTA – International NLP Trainers Association’dan NLP eğitimlerini alarak başlamıştır. Sonraki aşamada Chuck Kocher, Robert Smith ve Erl Morrell Stinson gibi dünyanın önde gelen eğitmenlerinden ileri seviyede NLP, Koçluk, Hipnoz, Quantum, leadership eğitimleri almıştır. Eğitmen Lisansını L.L.Academy’de tamamlamıştır.

   

  Öğrenci Koçluğu ve Yaşam Koçluğu eğitimleri, aynı zamanda üyesi olduğu Association For Coaching (AC) tarafından akredite edilmiştir. ACCT (Accredited Certificate in Coach Training). Ayrıca Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak “Aile Danışmanı” ünvanını almıştır.

   

  6 yılı aşkın süredir bireysel olarak öğrencilere ve yaşamlarında değişimi yakalamak isteyen kişilere koçluk ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Koçluk hizmeti verdiği öğrencilerin, öğrenme ve odaklanma sorunları üzerine araştırmalar yapmış ve beyin temelli öğrenme metodları konusunda THINK BUZAN-Inventors of Mind Mapping Türkiye’den Hafıza, Zihin Haritalama, Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimlerini almıştır.

   

  Ayrıca gerçekleştirdiği koçluk eğitimleri ile sektöre yetkin koçlar kazandırmaktadır. Ankara'da ilk defa 2013 yılında Çankaya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen üniversite onaylı Öğrenci Danışmanlığı ve Öğrenci Koçluğu programlarında eğitmen olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) tarafından düzenlenen Koçluk Programları (Eğitim, Öğrenci, Yaşam), NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, Trainer, Hafıza Teknikleri, Zihin Haritaları, Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programları kendisi tarafından verilmiştir. Halen Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Koçluk Programlarında (Eğitim, Öğrenci, Yaşam) ,  Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programında eğitmen olarak görev almaktadır.

  İngilizce Sertifika ne işe yarar ?

   

  Eğer yurtdışında sertifikanızı kullanmak isterseniz, Türkçe sertifikayı yeminli tercümana ücret karşılığında tercüme ettirip, noter onaylı aslı gibidir yapmanız istenir ki bu işlemler çok daha masraflı olur. Bunun için dilerseniz eğitiminiz sonunda Türkçe sertifikanızın birebir İngilizce onaylı olanını da ilave ücret farkıyla alabilirsiniz.

   

  Not: İngilizce Sertifika sadece eğitim sonunda alacağınız ilave belge içindir. Yoksa eğitim içeriği ve eğitim dili değişmiyor. Eğitim dilimiz Türkçe'dir.

   

  İngilizce Sertifika Örneği

   

  • 2.500,00₺
  • Vergiler Hariç: 2.314,81₺

  Mevcut Seçenekler:

  WHATSAPP

  Etiketler: Uzaktan Eğitim ile Üniversite onaylı NLP Master Practitioner Sertifika Programı