Menu
Sepetiniz

Profesyonel Yönetici Koçluğu Sertifika Programı

Profesyonel Yönetici Koçluğu Sertifika Programı
Profesyonel Yönetici Koçluğu Sertifika Programı
PROFESYONEL YÖNETİCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

Bugünün en başarılı kurumlarında liderlerin, bir birey veya lider olarak en iyi olabilmek, takımlarına değer katmak ya da onları geliştirmek için Bireysel Yönetici Koçları vardır.

AKADEMİDURU’DAN ALACAĞINIZ PROFESYONEL YÖNETİCİ KOÇLUĞU SERTİFİKANIZ İLE

Yönetici Koçluğu Sertifika Programı ile birlikte danışanlarınızın kariyerlerine destek olabilir, iş yaşantılarında hedeflerine ulaşmalarını sağlayabilir, iş-aile-sosyal yaşantılarında denge kurmalarını sağlayarak arzu ettikleri değişim ve dönüşüm sürecine rehberlik edebilirsiniz.

Kurumsal alanda yöneticilerin daha etkin liderlik ve yöneticilik yapabilmeleri, ekipleriyle birlikte daha verimli sonuçlar elde edebilmeleri için koçluk becerilerini bir araç olarak kullanarak modern yönetim sistemini benimsemelerini amaçlar.

Koçluk metodolojisiyle bütünleşen Koç Yönetici kavramı artık dünyanın gelişmiş ülkelerinde çalışanlardan talep edilmektedir. Yönetici koçu, kurumların devamlılığına, verimliliğine, karlılığına katkıda bulunmaktadırlar.

Mesleki Yeterlilik Kurulu'nun yayımladığı Koçluk Meslek Standartları'na uygun uluslararası standartlarda bir eğitim alarak Yönetici Koçu olabilirsiniz.

NEDEN YÖNETİCİ KOÇLUĞU SERTİFİKASI ALMALIYIM ?

Şirketler yöneticilerinin liderlik becerilerine akıllı yatırımlar yapmak durumundalar; çünkü bu beceriler şirketin gelecekteki başarıları açısından kritik öneme sahip. Artık Lider Yönetici Koç, hem yönetiyor, hem liderlik ediyor hem de koçluk ile takım oyuncularının sorumluluklarını sahiplenmesini sağlıyor. Bu eğitim, önce kendi liderlik becerilerini geliştirecek, sonra diğer liderlere yardımcı olmanı sağlayacak.

İş dünyasında olmak istediğin yerde misin? Kariyer hayatında basamakları hızla çıkamadığını mı düşünüyorsun? Neden ben yapamıyorum diyor ya da başaramayacağını mı düşünüyorsun? Yol haritanı belirleyemediğinden mi yakınıyorsun? Aradığın soruların cevabını Yönetici Koçluğu Eğitimi’nde bulacaksın.


PROFESYONEL YÖNETİCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI'NIN SİZE KAZANDIRACAKLARI
 • Yöneticilere koçluk yapabileceksin.
 • Yönetim tarzlarına ve liderliğe farklı açılardan bakabileceksin.
 • Etkili bir lider olmanın yollarını keşfedeceksin.
 • Çalışan performansını etkin bir şekilde yönetmeyi öğreneceksin.
 • Çalışanların gerçek potansiyelini açığa çıkarabilecek ve başarını ölçümleyeceksin.
 • Şirketin verimliliğini artırabileceksin.
 • Stratejik iş adımlarını nasıl planlayabileceğini öğreneceksin.
 • Hedefleri net bir şekilde belirleyerek, doğru hedefe nasıl yürüneceğine hâkim olacaksın.
 • Planlama yeteneğin gelişecek.
 • Etkili toplantı yapabilmenin, zamanı etkin şekilde yönetmenin yollarını keşfedeceksin.

Eğitimin İçeriği

 

·         Koçluk Nedir?

·         Koç Nasıl Çalışır?

·         Koçun Sorumlulukları Nelerdir?

·         Koçluk Ne Değildir? (Danışmanlık arasındaki farklar)

·         Proaktif Koçluk Modeli

·         Yönetici Koçluğu ile Yaşam Koçluğu Arasındaki Fark

·         Yönetici Koçluğu Nedir?

·         Diğer yöntemlerden farkı nedir?

·         Yönetici Koçluğunun Katkıları

·         Yönetici Koçunun Görevleri

·         Yönetici ve Organizasyon Koçluğu

·         Yöneticiler Neden Koçluk Hizmeti Satın Alırlar?

·         Yönetici Koçunun Yetkinlikleri

·         Kendini bilmek

·         Davranışsal farkındalık

·         Orantısal algı

  KİMLER PROFESYONEL YÖNETİCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI'NA KATILABİLİR?

  • İş dünyasına koçluk hizmeti vermek isteyen bireyler,
  • Yönetmekten, liderlik ve koçluk etmeye geçiş yapmak isteyen profesyoneller,
  • Kariyerinde başarıyı hedefleyenler,
  • Yöneticiler,
  • Firma sahipleri Yönetici Koçluğu Sertifika Programı' na katılabilirler.

  EĞİTİM SÜRECİ HAKKINDA BİLGİ


  • Eğitim Süresi : 30 gün
  • Eğitim Türü :Uzaktan Eğitim ile video ders
  • Belgelendirme : Üniversite onaylı sertifika
  • Sınav : Eğitim süresi (30 gün) içerisinde videolarınızı izleyip, sınavınızı en az 50 puan alarak tamamlamanız gerekmektedir. Her katılımcının 3 adet ücretsiz sınav hakkı bulunmaktadır. Sınavı başarı ile tamamlayan kursiyerlerin sertifikası bir sonraki ay E-Devlet'e yansıtılmaktadır.
  • Başvuru : Kursiyer, internet sitemizden üyelik hesabı oluşturup katılmak istediği eğitime kayıt ol seçeneği ile başvurusunu ve ödemesini yapar.


      EĞİTMEN  

      TÜLAY YÜCEYURT

      İstanbul'da doğmuştur. Lisans eğitimine İşletme alanında başlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünde devam etmiştir.

      Profesyonel iş yaşamına İstanbul’da uluslararası kurumsal kurumlarda 10 yılın üzerinde satınalma ve orta düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Gelişim, insan davranışları gibi konulara olan ilgisi nedeniyle kişisel gelişim sektörüne geçiş yapmıştır. Kişisel gelişim alanında INLPTA – International NLP Trainers Association’dan NLP eğitimlerini alarak başlamıştır. Sonraki aşamada Chuck Kocher, Robert Smith ve Erl Morrell Stinson gibi dünyanın önde gelen eğitmenlerinden ileri seviyede NLP, Koçluk, Hipnoz, Quantum, leadership eğitimleri almıştır. Eğitmen Lisansını L.L.Academy’de tamamlamıştır.

     Öğrenci Koçluğu ve Yaşam Koçluğu eğitimleri, aynı zamanda üyesi olduğu Association For Coaching (AC) tarafından akredite edilmiştir. (Accredited Certificate in Coach Training).

     7 yılı aşkın bir süredir bireysel olarak öğrencilere ve yaşamlarında değişimi yakalamak isteyen kişilere koçluk ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Koçluk hizmeti verdiği öğrencilerin öğrenme ve odaklanma sorunları üzerine araştırmalar yapmış ve beyin temelli öğrenme metodları konusunda THINK BUZAN-Inventors of Mind Mapping Türkiye’den Hafıza, Zihin Haritalama, Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimlerini almıştır.

      Ayrıca gerçekleştirdiği koçluk eğitimleri ile sektöre yetkin koçlar kazandırmaktadır. Ankara’da ilk defa 2013 yılında Çankaya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde düzenlenen Öğrenci Danışmanlığı ve Öğrenci Koçluğu programlarında eğitmen olarak görev yapmıştır. 2014-2016 yıllarında Sakarya Üniversitesi (UZEM) tarafından düzenlenen Koçluk Programları (Eğitim, Öğrenci, Yaşam), NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, Trainer, Hafıza Teknikleri, Zihin Haritaları, Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programları kendisi tarafından verilmiştir. 2016-2018 yıllarında Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Koçluk Programlarında (Eğitim, Öğrenci, Yaşam), Hızlı Okuma eğitmeni olarak görev almıştır. 2018 yılından beri çeşitli kurumlarda Eğitmenliğe devam etmekte olup, Üniversitelerle işbirliğinde uzaktan eğitim vermeye devam etmektedir.